Gönüllere Bir Damla

Kırıkkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kırıkkale İHH ve KİMYAP işbirliğinde Afrika halkı ve savaş mağduru mazlumlara yönelik ‘Merhamet yüklü gönüllerle bir damla su’ yardım kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde hazırlanan mektuplar Şehitler İlk ve Ortaokulundaki ilk törenle dağıtılmaya başladı.

 

MEKTUPLAR HAZIRLANDI

Kırıkkale’de ‘Merhamet Yüklü Gönüllerle Bir Damla Su’ yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya çerçevesinde KİMYAP ve İHH tarafından hazırlatılan mektuplar okullarda dağıtılmaya başladı. Kampanyanın ilk mektupları Şehitler İlk ve Ortaokulunda öğrencilere dağıtıldı. Mektupların dağıtılmaya başlandığı törene İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, İHH Kırıkkale İl Başkanı İsmail Kösal, KİMYAP Başkanı Mustafa Sadıç, diğer yetkililer ve okul idarecileri katıldı. Başlatılan yardım kampanyasıyla hem Afrika’da baş gösteren kuraklık ve susuzluk ile mücadele eden mazlum Afrikalılara destek olunacak, hem de Suriye gibi ülkelerde savaş bölgelerinde ortaya çıkan eğitim mağduriyetinin giderilmesine katkıda bulunulacak.

 

YÜKLÜ GÖNÜLLERLE

Öğrencilere yardım mektuplarının dağıtıldığı törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, “Dünyanın bir çok yerinde çocuklarımız gerek savaşlarından dolayı, gerek kuraklıktan dolayı, gerekse başka imkansızlıklardan dolayı çok ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Ülke olarak biz onlara elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz. Bugünde ilimizde minik ellerle bir kampanya başlatıyoruz. Bugün Minik ellerle ‘Merhamet yüklü gönüllerle bir damla su’ kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz. ‘minik eller, merhamet yüklü gönüllerle diyerek dünyanın öbür ülkelerindeki kardeş çocuklara yardım için sizlere yardım zarfı dağıtacağız. Siz bu zarfları anne-babalarınıza götüreceksiniz ve kampanyayı duyuracaksınız. Bu yardımlar Afrika’da susuzluk çeken mazlumlara bir damla su, savaş mağduru çocuklara da eğitim yardımı olacak. Suriye’de 1 milyon çocuk okul bekliyor. Biz onlara ilimizden 2 tır yardım gönderdik ama bunlarda yeterli değil. Sizlerin yapacağı yardımdaki miktar değil, sizlerin minik ellerinin bu kampanyaya destek olması önemli. Yardımlar o bölgedeki kardeşlerimizin okullaşma imkanını onlara verebilmek için kullanılacak” diye konuştu.

 

HALKININ DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

KİMYAP Başkanı Mustafa Sadıç “Misyonerlik faaliyeti yürütülen sömürgeci devletlerin siyasi ve sosyolojik amaç ve emelleri ile yeraltı kaynakları sömürülen Afrikalı kardeşlerimiz kıtlık ve kuraklığa terk edilmiş durumdadır. Bölgede açlık ve susuzluk neticesinde oluşan sağlık problemleri artmış ve bu sebeple ölüm haberleri gelmeye başlamıştır. Kırıkkale İHH ve KİMYAP olarak bu duruma sessiz kalamazdık. Bu kampanya ile Merhamet yüklü Kırıkkale halkımızın yardımları ile Afrika da su kuyuları açmak suretiyle Afrikalı kardeşlerimizin mağduriyetinin giderilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca yapacağınız yardımlar ile savaş bölgelerinde ortaya çıkan eğitim mağduriyetinin giderilmesi için katkıda bulunmuş olacaksınız. ‘Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir’ hadis-i şerifine binaen haberdar olduğunuz hayırları duyurarak destek olmanız yardımda bulunmanız kadar değerlidir” dedi.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*