Fedakârlıklarınız sayesinde

VALİ HAKTANKAÇMAZ: “BİZLER, BUGÜN BU BAYRAK ALTINDA, BU KUTSAL VATAN TOPRAĞINDA İBADETLERİMİZİ YAPABİLİYORSAK, DİNİMİZİ YAŞAYABİLİYORSAK…”

 

Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyan Şehitlerin ailelerine ve gazilere Kırıkkale Valiliği ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce için iftar yemeği verildi.

 

BİZLER İÇİN BİR ONUR

Kırıkkale Valiliği ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Şehit ailelerine ve gazilere Polis Evi’nde iftar yemeği verildi. Düzenlenen iftar programı öncesinde Vali Haktankaçmaz, şehit ailelerini ve gazilerin masalarını tek tek dolaşarak şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programının açılış konuşmasını yapan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu, “Bu ramazan ayında düzenlediğimiz iftar programında sizlerle olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler ki; vatan için yavrularınızı, kardeşlerinizi vatan için şehit verdiniz. Yine bu topraklar için kan dökmüş gazilerimizin yakınlarısınız. Bu iftar sofralarını şereflendirmeniz, bizler için bir onurdur” dedi.

 

MİNNET BORÇLUYUZ

Uğurlu, “Bizlerdeki vatan sevgisi, tarih boyunca vatanı, bayrağı, istiklali için hep mücadele vermiş ve nice şehitleri toprağa düşürmüştür bu uğurda. Bu topraklarda huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, bu topraklar üzerinde ibadetlerimizi en iyi şekilde yerine getirebiliyorsak bunlar hiç şüphesiz ki vatan için can veren kahramanlarımız ve gazilerimiz sayesindedir. Bunların hepsi bizlere onların mirasıdır. Huzur ve rahmet ayı Ramazan’da bizler için en kutsal varlık ve en kutsal emanet olan şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelmekten çok memnunum. Böylesine güzel bir ayda, böylesine güzel bir ortamı bizimle paylaştığınız için, davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

SİZLERİN FEDAKÂRLIKLARI SAYESİNDE

“Ramazan vesilesi ile orucumuzu tuttuk ve biraz önce de orucumuzu açtık. Bende, bu milletin her ferdi de, oruç tutabilme özgürlüğüne nasıl sahip olduğumuzu, bugün ağzımıza koyduğumuz her bir lokmada kimlerin katkısının olduğunun farkındayız. Bizler, bugün bu bayrak altında, bu kutsal vatan toprağında ibadetlerimizi yapabiliyorsak, dinimizi yaşayabiliyorsak, çoluk çocuğumuzu, evlatlarımızı arzu ettiğimiz şekilde geleneklerimize göre, örf ve adetlerimize göre yetiştirebiliyorsak bunda başta kahraman şehitlerimizin, gazilerimizin ve tabi ki siz değerli ailelerin yaptığı fedakârlık sayesinde, sizler bize bu günleri yaşatıyorsunuz” dedi.

 

HER ZAMAN KUTSAL KILINMIŞTIR

Milletin her bir ferdinin bunun farkında olduğuna işaret eden Vali Haktankaçmaz, “ İnanın kılınan her namazda şehitlerimize, gazilerimize ve siz değerli şehit yakınlarına dua ediyoruz. Bu millet şehitlerini, kendisine hizmet edenleri, kendisi için hayatını feda edenleri unutmadı, unutmaz ve bundan sonrada unutmayacaktır. İnşallah bu millet kıyamete kadar özgür bir şekilde bu bayrak altında, bu toprakta yaşamaya, bu toprağın altını da, üstünü de kanları ile sulayarak aziz kılmaya, kutsal kılmaya devam edecektir. ”şeklinde konuştu.

 

15 TEMMUZ’DA GEÇİT VERMEDİK

Kırıkkalelilerin gözü karalığına vurgu yapan Vali Haktankaçmaz,”Çeşitli illerde ikamet eden ve 15 Temmuz’da şehit olan Kırıkkaleli kardeşlerimizin yakınları ile o gece gazi olan kardeşlerimiz de şu an aramızda. Biz Kırıkkaleli olarak, şehit aileleri ve gaziler olarak çok büyük bir aileyiz ve bununla da gurur duyuyoruz. Her fırsatta da bununla gurur duyduğumuzu ifade ediyoruz. Sadece Kırıkkale’de yaşayan şehitlerimiz ile Türkiye’de nüfusuna oranla en çok şehit sayısı olan il Kırıkkale’dir.

 

RAHMETLE, MİNNETLE ANIYORUM

Bu sayıya Kırıkkaleli olup da Kırıkkale dışında yaşayan şehitlerimizi dâhil etmiyoruz.” dedi. Meclisteki yoğun gündem ve çalışma nedeniyle programa katılamayan Kırıkkale Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir’in selamlarını Şehit yakınları ve gazilere ileten Vali Haktankaçmaz, konuşmasının son bölümünde  “Bir kez daha bu rahmet ayı içerisinde şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

 

BİZLER BÜYÜK AİLEYİZ

“Rahmete kavuşmuş olan gazilerimize minnet duygularımı bir kez daha ifade ediyorum. Aramızda bulunan gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum. İnşallah büyük bir aile olarak, Kırıkkale’deki şehit yakınları ve gazilerimiz olarak,  bir arada çok güzel şeyleri birlikte paylaşacağız. Ben şimdiden hepinizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

PROTOKOL YALNIZ BIRAKMADI

Düzenlenen iftar programına; Garnizon Komutanı Tuğg. Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı J.Alb.İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice Uğurlu ile çok sayıda şehit yakını, gaziler ve gazi ailesi katıldı.

 

Haber-Foto: Burak Can

 

Burak Can

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*