İŞKUR Otobüsü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Gezici İŞKUR Otobüsü Kırıkkale’de halka buluşarak kurumun çalışması hakkında bilgiler verdi.

 

MİLLİ SEFERBERLİK

Gezici İŞKUR Otobüsü Kırıkkale’de vatandaşlarımızı gün boyu bilgilendirdiğini söyleyen, Çalışma ve İş Kurumu Kırıkkale İl Müdürü Arif Ay, yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıları sonucu işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programının yoğun bir şekilde devam edecektir” dedi.

 

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Sözlerini sürdüren Ay “2017 yılı Ocak ayından günümüze kadar Kırıkkale’de  istihdam seferberliği kapsamında artı istihdam ve mesleki eğitim programları aktif bir biçimde uygulanmakta. Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşlarınca, toplantılar düzenlenerek işverenlerin aktif bir biçimde bu istihdam teşviklerinden faydalanmaları için çeşitli bilgilendirme toplantıları düzenlenmiştir. İstihdam seferberliği kampanyası kapsamında tüm illeri gezen İŞKUR otobüsümüz Kırıkkale Merkez, Keskin, Bahşılı, Yahşihan ve Balışeyh ilçelerinde vatandaşa hizmeti yerinde sundu” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*